Merhaba! Yepyeni bir blog sayfasıyla geri döndüm bu ütopyaya! Yazmak, okumak, okutmak bu dünyada insalığın birbirine yapabileceği en güzel şeyler listesinde bana kalırsa!

Aslında bu siteyi hem blog yazmak hemde mesleğim de icra ettiğim projeleri paylaşmak ve iş başvuru sürecince, kendi web sitemi göndermek daha cool bir hava katar diye şeyapmıştım; ki olanlar oldu. Şu an sayfanın aşırı eksiği olduğunu biliyorum. Şu sesleri duyuyorum : ” Madem açtın düzenleyipte insan içine çıksaydın ey! Mutluhan!” Vallahi haklısınız fakat başıma aşırı sıkıcı bir olay geldi. Daha uzun ömürlü, daha dayanıklı diye dünya milyar döktüğüm Macbook’um bozuldu. Ve tam 1,5 ay uzak kaldım. Tüm projelerim aksadı. Bu süreçte Freelance işler geldi ve reddetmek zorunda kaldım. Onun haricinde portfolyomu düzenleyip İstanbul’da iş kovalamak için başvuru sürecine girecektim. Bütün planlarım alt üst oldu. Tüm bunların yanında servisin çıkardığı fiyat ise tuz ve biberi oldu bu olayın. Ne kadar mı? Tam olarak 2700 kağıt… Kapitalizmin kölesi oldum galiba! Götüme Apple kalmıştı. Neyse neyse yavrum o benim! Sadete geleyim çok konuştum 😀

Ocak ayı plansızlık ve kararsızlık içinde geçti. Çünkü yeni yıl için daha düzenli, kararlı olma yolunda emindim. Tam bu sırada pinquitte bir ”planner” projesi ile düştü Instagram’da karşıma! Bu harika bir motivasyon oldu. Neden mi? Plan oldu mu hayatınızda daha düzenli ilerliyor her şey! Eğer sizde almak isterseniz bu muhteşem planner’dan, link vereceğim takipte kalın! Planner’ın yanında da kendi çizimi olan muhteşem bir poster geliyor. Ben Ocak ayını alamadım ama Şubat elimde var. Ve 1 gün içinde ulaştı kargo elime. Heyecanla kullanmaya başladım.

Şimdi Şubat için planlarımdan bahsedeceğim kısa bir şekilde sonra da yazıyı sonlandıracağım.

  • İlk olarak hep yapmak istediğim güzel bir Spotify listesi oluşturacağım. Bu 2 listeden oluşacak bir tanesi aşırı oynak ve kuduruk! Bir diğeride melankoliden ciğeri sökmelik, sol kolları yere düşürmelik sılovliy bir liste olacak! Bunu muhtemelen bu gece yapmayı planlıyorum. Spotify linkim şurada olacak, takip edebilirsiniz!
  • Portfolyomu bir kaç gün içinde bitirip artık lanet olası iş başvurularını yapmak! Hatta bunu hemen bugün bitirip başlamam gerek. Üzerimdeki ölü toprağını atmam lazım!
  • Bir diğeri ise Ocak ayında başlattığım her gece yatmadan önce en az 30 sayfa kitap okuma serüvenine devam etmek. Pinquitte sayesinde güzel bir uygulamada keşfedip daha keyifli hale getirdim. Yıllık okuma hedefleri koyup buna göre hareket ediyoruz. Arkadaşlarınızında hangi kitabı okuduğunu yada yıllık hedeflerinin neler olduğuna tanık olup bir like kondurabilirsiniz.
  • Yine Ocak ayın da girdiğim ”healthy food” akımı ve Instagram’da keşfettiğim ”degisimeacıkol” ile karşıma çıkan Ünsal Güngör. Haftada 3 gün olmak üzere toplam 6 haftalık bir programla vücudunuzu kolay bir şekilde forma sokabilirsiniz. 2 sene önceki ben geri döneceğim (YAPAMAZSIN DİYENLER, GÖRÜŞELİM!) Bu arada Chia tohumu aldım fakat bu konuda çok cahilim. Netten bulduğum bir kaç tarif dışında hoşuma giden bir şey olmadı. Bildiğiniz tarifler varsa paylaşırsanız yorumda çok sevinirim.
  • Bir diğeri ise hayatımda önemli bir nokta olan İstanbul. Gidip güzel bir reklam/tasarım ajansın da iş bulup, düzenimi oturtmak. Çünkü aşırı derecede geç kaldım. Demek ki böyle olması gerekiyordu. Elbette bir yerler de benide güzel şeyler bekliyor biliyorum diyorum ve First/Fresh Naneli gibi ferahlatıyorum kendimi.

Evet yazımın sonuna geldik. Diğer yazılar daha sık şu olacak! Spotify listeme kayıt olmayı unutmayın. Bu geceden itibaren hep beraber dinleyelim.

#kitap #degisimeacıkol #healt #kararlılık #pinquitte #planner #şubat #2019 #istanbul